چهار دقیقه تا ابدیت

این روزها کمتر میام اینترنت.این روزها کمتر چیزی منو به وجد میاورد ویا شاید اصلا چیزی منو به وجد نیاورد .این روزها بیشتر غمگین میشم .هر چیزی میتونه اشکم رو در بیاره ولی لبخندم رو نه...........نمی دونم نمی دونم واقعا چی باید بگم وازکی گلایه کنم ولی میدونم مثل همیشه باید از خدای خوبم تشکر کنم به خاطر همه ی داشته هام وهمه ی نداشته های حکمت امیزم و شاید بخاطر اندک آدمهای خوبی که در کنارم قرار داده و به خاطر اشکهام .

این روزها ماجراهای غزه بیشتر از هر اخباری از تلویزیون سراسری مملکتم پخش میشود و اشک را مهمان چشمان من و همه کسانی  می کند که شاید اندک بهره ای از انسانیت هنوز در وجودشان مانده باشد امروز اما روز دیگری بود روزی که اخبار غزه یک قدم عقب کشید وجای خود را به خبر دیگری داد ..............خبری که آنقدر درد ناک بود که شاید تصورش هم برای هر کسی ترسناک بود.

تصاویر خبر از سقوط یک هواپیما ی انتونوف 140 مسیر تهران طبس با حدود 48 مسافر و8 خدمه پرواز میداد که تنها 4 دقیه بعد از برخاستن به ابدیت پیوسته بود .تنها 4 دقیقه .شاید  مهماندار بینوا فرصت نکرده بود حتی سبد شکلاتهایش را بین مسافرین پخش کند و یا شاید کسانی بودند که هنوز داشتند در صندلی های خود جابجا میشدند .

فقط یک لحظه کافیست  یک لحظه تا فکر کنیم شاید ما هم مسافر این پرواز ابدی بودیم پروازی که تنها از وجود تا عدم 4 دقیقه فاصله داشت .همسرم دیروز مسافر یک هواپیما بود از تهران به سیرجان .......یک لحظه فکر کردم که اگر این اتفاق دیروز برای پرواز سیرجان افتاده بود من الان کجا بودم چه حالی داشتم وهزار تا اگر دیگر .

 

اجساد سوخته ...........ساکها و لوازم منهدم شده و پخش شده روی اسفالت خیابان در میان سیاهی ودود غلیظ خبر از یک فاجعه انسانی عظیم میداد.

شاید تمام اینها فقط یک تلنگر باشد برای وجدانهای خواب ما ..............وجدانهای خوابی که خیالشان از 4 دقیقه دیگر خودشان راحت است و هرگز به این فکر نمی کنند که شاید 4 دقیقه دیگر نباشند ..........پس بیایید به این بیاندیشیم که واقعا شاید هیچ وقت مسافر پرواز تهران طبس نبودیم و نباشیم اما شاید 4 دقیقه دیگر هم نباشیم پس بیایید با هم مهربان باشیم همین.

 

 

پی نوشت 1.مطلب رو همون روز حادثه نوشتم البته با تاخیر تایپ شد

 

پی نوشت2.خانم دابت فایر مرد .رابین ویلیامز در سن 63 سالگی به علت افسردگی شدید و اعتیاد به الکل خود کشی کرد ................دیدن این هنرپیشه منو یاد یه خاطره خوب تو بچه گیم می انداخت .............دلم نیومد در موردش ننویسم ............خدایش بیامرزد

 

/ 2 نظر / 33 بازدید
nobody

زیبا بود بانو! همچنان رد پای خدا توی نوشته هاتون هست!!

بهار

ممنون مهتاب عزیزمممم به خاطر خبر خوبتتتت[ماچ][گل][قلب]